Biodegradowalna pościel do Twojej sypialni — wybieramy najlepszą pościel z lnu

Na rynku znajdziemy masę różnych rodzajów pościeli, które różnią się wymiarami, kolorami, ale przede wszystkim materiałem. Najlepszym rozwiązaniem jest wybranie naturalnego tworzywa, na przykład lnu. Ma on wiele korzyści dla zdrowia, a także doskonale się prezentuje. Jakie zalety ma ten materiał?

W jakich branżach wykorzystywany jest len? 

Len może szokować – nie jest to roślina olśniewająca wizualnie, ma dość drobne kwiatki w kolorze niebieskim, które da się zobaczyć na wielu łąkach kwietnych. Jednak niesie ze sobą wiele ciekawych zastosowań. Po oleiste dobroczynnie wpływające na nasze zdrowie ziarna i doskonałe, trwałe włókna z łodyg. Co istotne, roślina rośnie naturalnie w Polsce. Len jest wykorzystywany w kosmetyce, farmakologii jak również we włókiennictwie. Co prawda kojarzy się z mocnym, łatwo gniotącym się płótnem, ale dzięki stosownej technologii wytwarzane są przyjemne w dotyku, miękkie materiały.

Niesamowite właściwości lnu wykorzystywane przy produkcji materiałów 

Z jakiego powodu powinno się wydać więcej niż na pościel bawełnianą oraz kupić sobie taką uszytą z lnu? Sekret tkwi w fenomenalnych właściwościach włókien, jakie czynią, że są one świetnym materiałem na poszewki i prześcieradła. Przede wszystkim len jest termoregulacyjny, w związku z tym gwarantuje doskonały komfort latem, jak również zimą. W ciepłe dni delikatnie chłodzi, kiedy jednakże jest zimno, osoby śpiące pod taką pościelą czują lekkie grzanie oraz miłe otulenie. Dzięki temu budzimy się rano w dobrej formie, bez nieprzyjemnego wrażenia zmęczenia oraz spocenia.

Dodatkowo struktura włókien sprawia, że jest ona antyalergiczna – roztocza nie lubią na niej bytować. Grzyby oraz bakterie również nie rozwijają się chętnie w tym środowisku, za to len działa łagodząco na skórne podrażnienia – jest idealny dla osób z delikatną skórą i skłonnościami do alergii. Do tego, mikroskopijne włókienka fajnie wpływają na mikrokrążenie, z tej przyczyny skóra na ciele oraz twarzy jest w doskonałej kondycji. Poszewki na poduszki z lnu nie elektryzują włosów – same zalety!

Czy pranie i pielęgnacja pościeli lnianych jest łatwa? 

Ogromną zaletą pościeli z lnu jest jej niezwykle łatwa pielęgnacja. Co ciekawe, len odpycha zabrudzenia i kurz, w związku z tym tak łatwo się nie brudzi. Za to uwielbia wodę i im więcej ma za sobą prań, tym jest miększy oraz trwalszy! Stąd właśnie taką pościel można używać nawet kilkanaście lat bez najmniejszego problemu. To naturalny materiał, można go prać w pralce, trzeba tylko użyć łagodnego detergentu. Najlepiej postępować zgodnie ze wskazówkami producenta, jednakże na pewno ta czynność nie będzie trudna.

Do jakich stylów pasują lniane pościele? 

Kolejną zaletą lnianego materiału jest jego doskonały wygląd. Naturalne zagniecenia dodają wnętrzom charakteru i idealnie komponują się z dodatkami boho i skandynawskimi wnętrzami. Jeśli zależy Ci na surowym wyglądzie sypialni, wybierz neutralny kolor taki jak kremowy, jasnoszary lub biały.

Informacje:
Ocena:
0.00/0
Oceń:

Dodane przez Wiesław Kaczmarczyk

Komentarze

Brak komentarzy

Dodaj Komentarz

Artykuły z tej kategorii

Na rynku znajdziemy masę różnych rodzajów pościeli, które różnią się wymiarami, kolorami, ale przede wszystkim materiałem. Najlepszym rozwiązaniem jest wybranie naturalnego tworzywa, na przykład lnu. Ma on wiele korzyści dla zdrowia, a także doskonale się prezentuje. Jakie zalety ma ten materiał?W jakich branżach wykorzystywany jest len? Len może szokować – nie jest to roślina olśniewająca wizualnie, ma dość drobne kwiatki w kolorze niebieskim, które da się zobaczyć na wielu łąkach kwietnych. Jednak niesie ze sobą wiele ciekawych zastosowań. Po oleiste dobroczynnie wpływające na nasze zdrowie ziarna i doskonałe, trwałe włókna z łodyg. Co istotne, roślina rośnie naturalnie w Polsce. Len jest wykorzystywany w kosmetyce, farmakologii jak również we włókiennictwie. Co prawda kojarzy się z mocnym, łatwo gniotącym się płótnem, ale dzięki stosownej technologii wytwarzane są przyjemne w dotyku, miękkie materiały.Niesamowite właści...