Jak nie używać telefonu w aucie i czy warto kupić uchwyt na telefon?

Trudno sobie wyobrazić dzień bez telefonu komórkowego, znacząca większość z nas używa go w zasadzie bez przerwy. Coraz to większe możliwości powodują, że komórka nie służy już tylko do połączeń, ale również stała się pewnego rodzaju wsparciem w naszej codzienności. Kiedy jadąc samochodem jesteśmy zmuszeni korzystać z niej warto zaopatrzyć się w specjalny uchwyt na telefon. Z całą pewnością uchroni to nas przed wieloma niebezpiecznymi zdarzeniami.

Telefon w samochodzie — Jak używać go bezpiecznie?

Prawdopodobnie każdy z nas używał telefonu podczas prowadzenia auta, np. jako urządzenia GPS. Jeśli telefon połączony był z komputerem naszego samochodu czy też zamontowany w specjalnym uchwycie na telefon, robiliśmy to poprawnie. W wielu przypadkach jednakże bagatelizujemy ewentualne niebezpieczeństwa oraz wykorzystujemy smartfony w inny sposób.

Niezwykle niebezpieczne jest opieranie komórek o zegary za kierownicą. W przypadku konieczności wykonania gwałtownych manewrów. Niezabezpieczony w żaden sposób smartfon może upaść i spowodować utratę koncentracji kierowcy. Normalnym odruchem będzie chęć podniesienia go w czasie jazdy. Komórka może ulec uszkodzeniu uderzając o twarde podzespoły samochodu, a w trakcie jazdy zasłaniać nam istotne informacje dotyczące prędkości, z którą się poruszamy, lub temperatury silnika. Umieszczanie komórek na desce rozdzielczej bądź w konsoli samochodu, to również zły pomysł.

Czy uchwyt samochodowy na telefon jest drogi?

Na rynku jest mnóstwo różnego rodzaju rozwiązań. Różnią się sposobem montażu, materiałami i jakością wykonania. Z tego względu ceny tego typu akcesoriów wahają się od paru złotych do nawet ponad 300 złotych. Każdy uchwyt będzie lepszym rozwiązaniem niż trzymanie telefonu w dłoniach, lub luźno położonego na desce rozdzielczej.

Możemy kupić uchwyt przeznaczony do konkretnego modelu telefonu. Większość rozwiązań jest jednakże uniwersalna i można je dopasować do wymiarów naszej komórki. Wskazane jest jednak sprawdzić połączenie przed zakupem uchwytu.

Czym kierować się przy zakupie nowego uchwytu samochodowego na telefon?

Bogaty wybór uchwytów nie upraszcza wyboru tego jednego, najlepszego. Należałoby wiedzieć, na czym skupić się podczas analizowania oferty, ażeby być zadowolonym z zakupu. Naturalnie warto postawić na jakość. Solidnie wykonany uchwyt może służyć przez długie lata. Nie powinno się myśleć, że cena świadczy o jakości. Rozwiązania za mniej niż 50 złotych w wielu przypadkach odznaczać będą się doskonałą jakością, a nie ucierpi z tego powodu nasz portfel. Aby rozpoznać dobrej jakości produkt nie trzeba być specjalistą. Trzymając uchwyt do telefonu w rękach, z łatwością wyczujemy, który jest wart zakupu. Powinien być miły dla oka oraz wygodny podczas trzymania. Elastyczny na tyle, ażeby nie pękł przy próbach jego wygięcia z umiarkowaną siłą.

Przy wyborze odpowiedniego uchwytu na telefon możemy zdać się na poznanie zmysłowe i zaufać sobie. Bardzo ważne jest, żeby mechanizm służący do montażu poruszał się płynnie. Życzymy przemyślanych zakupów.

Informacje:
Ocena:
0.00/0
Oceń:

Dodane przez Roland Urbański

Komentarze

August Baran

Dzięki takiemu uchwytowi mogę w jakiś sposób, bezpieczny używać telefonu podczas jazdy samochodem.

2022-04-22
0 0

Dodaj Komentarz

Artykuły z tej kategorii

Trudno sobie wyobrazić dzień bez telefonu komórkowego, znacząca większość z nas używa go w zasadzie bez przerwy. Coraz to większe możliwości powodują, że komórka nie służy już tylko do połączeń, ale również stała się pewnego rodzaju wsparciem w naszej codzienności. Kiedy jadąc samochodem jesteśmy zmuszeni korzystać z niej warto zaopatrzyć się w specjalny uchwyt na telefon. Z całą pewnością uchroni to nas przed wieloma niebezpiecznymi zdarzeniami.Telefon w samochodzie — Jak używać go bezpiecznie?Prawdopodobnie każdy z nas używał telefonu podczas prowadzenia auta, np. jako urządzenia GPS. Jeśli telefon połączony był z komputerem naszego samochodu czy też zamontowany w specjalnym uchwycie na telefon, robiliśmy to poprawnie. W wielu przypadkach jednakże bagatelizujemy ewentualne niebezpieczeństwa oraz wykorzystujemy smartfony w inny sposób.Niezwykle niebezpieczne jest opieranie komórek o zegary za kierownicą. W przypadku konieczności wy...