Kiedy olej z czarnuszki i inne składniki naturalne mogą być pomocne?

Olej z czarnuszki to całkowicie naturalny produkt, tłoczony na zimno. Powstaje on ze starannie wyselekcjonowanych nasion  czarnuszki siewnej. Dobry olej z czarnuszki nie posiada dodatku konserwantów i żadnych sztucznych składników. Tłoczony na zimno olej z czarnuszki zawiera szeroką gamę cennych składników odżywczych. Jest bogaty w nienasycone kwasy tłuszczowe, między innymi: kwas linolowy i oleinowy. W oleju z czarnuszki występują ponadto witaminy: E, A, F, B1, B3 i B6, a także biotyna, cynk, potas i żelazo.

Z olejem z czarnuszki zatrucia pokarmowe nie będą straszne

W razie zatrucia pokarmowego też może wspomóc olej z czarnuszki. Zapewne każda apteka dysponuje produktem w postaci kapsułek do połykania oraz płynu do podania ustnego. Poza tym olej z czarnuszki przejawia działanie wspomagające odpowiednią pracę wątroby.

Sama roślina kwitnie między czerwcem a wrześniem. Posiada charakterystyczne białe lub ewentualnie niebieskie kwiaty i czarne, trójgraniaste nasiona. Z kolei olej przybiera kolor miodowy, ciemnobrązowy bądź żółtopomarańczowy. Jego smak oraz zapach jest niesłychanie intensywny, lekko gorzki oraz korzenny.

Olej z czarnuszki — kiedy warto po niego sięgać?

Olej z czarnuszki tłoczony na zimno posiada w składzie potas, sód, cynk, nienasycone kwasy tłuszczowe, wapń, żelazo, selen, witaminę E, biotynę i beta-karoten. Jest stosowany w celu wzmocnienia wytrzymałości dzieci i dorosłych. Przejawia działanie przeciwbakteryjne oraz przeciwwirusowe. Na problemy skórne, poparzenia słoneczne, łupież, trądzik lub atopowe zapalenie skóry także stosowany jest olej z czarnuszki. Każda apteka dysponuje również płynem do podania doustnego, jak również kapsułkami.

Produkt ten może okazać się pomocny w opanowywaniu stresu, w wyciszeniu i walce z problemami ze snem. Metoda przyjmowania i dawkowanie opisane jest w instrukcji, jaką odnajdziemy w opakowaniu. Olej z czarnuszki muszą ograniczyć panie w ciąży i dzieci poniżej trzeciego roku życia.

Jak jeszcze można wspomagać zdrowie?

Czarnuszka i pozyskiwany z niej olej to oczywiście tylko jeden z przykładów. Takich darów natury jest o wiele więcej, a gojnik jest jednym z ciekawszych. Gojnik może być wspaniałym wsparciem dla układu odpornościowego, dodając energii, wpływając pozytywnie na witalność, eliminując zmęczenie i wahania nastroju. Wykorzystywany jest do leczenia grypy oraz przeziębienia, a także infekcji uszu.

Zawarta w nim dopamina oraz serotonina posiadają właściwości uspokajające nerwy, przez co jest stosowany jako środek zapobiegający depresji i nerwicy. Może wpływać na nastrój i pracę mózgu. W wypadku zaburzeń żołądkowo-jelitowych oraz profilaktyce zaburzeń nerek także można wykorzystać gojnik.

Ziele gojnika o wszechstronnym zastosowaniu

Ziele gojnika jest bardzo polecane dla sportowców. Taki napar działa jak naturalny izotonik, wzmacnia organizm i regeneruje siły po wzmożonym wysiłku fizycznym. Ziele przyspiesza także gojenie ran. Jest świetne dla osób z trudnym do wyleczenia trądzikiem, strupami i sączącymi się ranami. Ma także właściwości przeciwzapalne, przeciwbakteryjne i antyoksydacyjne. Gojnik zastępuje zieloną herbatę. Odtruwa organizm i pomaga usuwać z niego toksyny. Zamiast przyjmować sztuczne kapsułki, zdecydowanie lepiej jest wypić 1 filiżankę naparu z gojnika dziennie. 

Informacje:
Ocena:
0.00/0
Oceń:

Dodane przez Emanuela Bąk

Komentarze

Brak komentarzy

Dodaj Komentarz

Artykuły z tej kategorii

Olej z czarnuszki to całkowicie naturalny produkt, tłoczony na zimno. Powstaje on ze starannie wyselekcjonowanych nasion  czarnuszki siewnej. Dobry olej z czarnuszki nie posiada dodatku konserwantów i żadnych sztucznych składników. Tłoczony na zimno olej z czarnuszki zawiera szeroką gamę cennych składników odżywczych. Jest bogaty w nienasycone kwasy tłuszczowe, między innymi: kwas linolowy i oleinowy. W oleju z czarnuszki występują ponadto witaminy: E, A, F, B1, B3 i B6, a także biotyna, cynk, potas i żelazo.Z olejem z czarnuszki zatrucia pokarmowe nie będą straszneW razie zatrucia pokarmowego też może wspomóc olej z czarnuszki. Zapewne każda apteka dysponuje produktem w postaci kapsułek do połykania oraz płynu do podania ustnego. Poza tym olej z czarnuszki przejawia działanie wspomagające odpowiednią pracę wątroby.Sama roślina kwitnie między czerwcem a wrześniem. Posiada charakterystyczne białe lub ewentualnie...