Rynek krypto w 2022 roku. Czy inwestycje w kryptowaluty nadal będą tak popularne?

Waluty wirtualne stały się w ostatnim czasie alternatywą dla innych rynków finansowych. Zamiast narażać się na spadki giełdowe, niepewne kursy innych aktywów, czy szalejącą ciągle inflację, wielu doświadczonych, jak i początkujących inwestorów wybiera dziś technologię blockchain. Wiele osób rozważa wejście na rynek, biorąc pod uwagę niebotyczne zyski szczęśliwców. Sprawdź, czy inwestycje w kryptowaluty to alternatywa dla Ciebie.

Poznaj kryptowalutę Bitcoin

Ta kryptowaluta jest w tej chwili najpopularniejsza na świecie oraz nazywana jest królem czy też królową pieniędzy cyfrowych. Bitcoin pokazał w 2020 roku, że jest znakomitą alternatywą do umieszczania swoich pieniędzy, skutecznie wybraniając się przed załamaniem gospodarki międzynarodowej oraz zaliczając mocny rozkwit. Dodatkowo zachowania profesjonalnych inwestorów oraz przedsiębiorstw nie wskazują na złe rokowania.

Jest ulokowany w świadomości ludzi jako ten pierwszy oraz najwięcej ludzi o nim słyszało, co powoduje, że obecnie możemy spodziewać się, że jego kondycja nie osłabnie, a wręcz prognozy analityków są jednogłośnie, co do ogromnych jego wzrostów w najbliższej przyszłości.

Sprawdź, czym jest kryptowaluta Ethereum

Nie dość, że również zaliczyła świetne wyniki w 2020 roku, to według specjalistów jest jedną z najbardziej obiecujących kryptowalut. Jej wycena jest dużo mniejsza niż wyżej przytoczonej waluty, jednakże zdolność do eskalacji jest o wiele większa.

Projekt ETH jest cały czas udoskonalany oraz rozwijany, co zwiększa wyceny. A dodatkowo znacząca część nowych projektów jest oparta na technologii, jaką mamy w Ethereum. To wszystko sprawia, że powinno się przemyśleć kupno tej waluty do swojego portfela.

Dowiedz się czym jest kryptowaluta Ripple

Ta wirtualna waluta została stworzona jako inne rozwiązanie dla tradycyjnych systemów płatności finansowych. Już od 2013 roku cieszy się zainteresowaniem olbrzymiej liczby instytucji finansowych, w szczególności banków centralnych, a od niedawna największy bank w Indiach oraz drugi co do potęgi w USA zaczęły używać technologii RippleBlockchain. Ponadto od pewnego czasu narasta wsparcie Komisji Europejskiej, która aktywizuje się w płatności cyfrowe, co jeszcze bardziej polepsza perspektywy tej waluty.

Jakie są formy zarobku na kryptowalutach?

Runek kryptowalutowy jest szczególnie elastycznym rodzajem rynku. Niektórzy tego nie wiedzą, ale można nim zarabiać w różnych formach. Poniżej przedstawiamy podstawowy podział:

  • holding — tłumacząc z angielskiego, chodzi tutaj oczywiście o "trzymanie" kryptowaluty. Kierując się zasadą tanio kup i drogo sprzedaj, czekamy na rynku na taki moment, kiedy wartość coina będzie stosunkowo niska, aby wstrzelić się i kupić go jak najbardziej okazyjnie. Taki typ inwestowania zakłada stosunkowo długą perspektywę czasową;
  • trading — tutaj sprawa wygląda nieco inaczej. Trading to nic innego jak handel kursem. Zaletą tego typu działania jest to, że zarabia się tutaj zarówno na wzroście, ale także na spadku ceny, o ile oczywiście prawidłowo się ją przewidzi. Cechą tradingu jest dźwignia finansowa, która może być najlepszym sprzymierzeńcem, ale także i niebezpieczeństwem szybkiej utraty środków;
  • wydobywanie — zapewne słyszałeś wielokrotnie, jak mówi się o tak zwanych "koparkach". Chodzi tutaj o wydobywanie kryptowaluty przy wykorzystaniu komputerów i kart graficznych. Taki sposób zarobku wymaga jednak sporej inwestycji kapitału oraz posiadania odpowiednio dużo miejsca.
Informacje:
Ocena:
0.00/0
Oceń:

Dodane przez Albert Zając

Komentarze

Brak komentarzy

Dodaj Komentarz

Artykuły z tej kategorii

Waluty wirtualne stały się w ostatnim czasie alternatywą dla innych rynków finansowych. Zamiast narażać się na spadki giełdowe, niepewne kursy innych aktywów, czy szalejącą ciągle inflację, wielu doświadczonych, jak i początkujących inwestorów wybiera dziś technologię blockchain. Wiele osób rozważa wejście na rynek, biorąc pod uwagę niebotyczne zyski szczęśliwców. Sprawdź, czy inwestycje w kryptowaluty to alternatywa dla Ciebie.Poznaj kryptowalutę BitcoinTa kryptowaluta jest w tej chwili najpopularniejsza na świecie oraz nazywana jest królem czy też królową pieniędzy cyfrowych. Bitcoin pokazał w 2020 roku, że jest znakomitą alternatywą do umieszczania swoich pieniędzy, skutecznie wybraniając się przed załamaniem gospodarki międzynarodowej oraz zaliczając mocny rozkwit. Dodatkowo zachowania profesjonalnych inwestorów oraz przedsiębiorstw nie wskazują na złe rokowania.Jest ulokowany w świadomości ludzi jako ten pierwszy oraz najwię...