Zabawki dla szczeniaka i psa, które wybrać?
Zastanawiasz się, jak pozbyć się psiej energii, aby nie gryzł butów czy drzwi! Podstawowym rozwiązaniem jest zabawa z psem. Zwierzę musi się wybiegać, jest to dla niego niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania i zużycia energii. Do pomocy są zabawki, które można dobierać do wieku psa. Szczeniaki są bardzo żywe, jednak potrzebują nieco innych zabawek aniżeli dorosłe psy. W niniejszym artykule pokazujemy, co warto wybrać!
Zabawki dla szczeniaka:
Typ zabawki trzeba dopasować do wieku zwierzęcia. Nabywając zabawki dla młodych psów, należy pamiętać, że gadżety przystosowane dla psów dorosłych mogą być za duże lub nieodpowiednie. Małe psy w momencie, kiedy rosną im zęby, nagminnie obgryzają przedmioty.
Zatem powinno się w tym czasie nabyć im zabawki, które będą dostatecznie elastyczne i wytrzymałe.
Zabawki dla młodego szczeniaka:
Przede wszystkim należy preferować takie przedmioty, które będą pozbawione małych elementów, łatwych do odgryzienia oraz połknięcia.
W tym miejscu z całą pewnością sprawdzą się piszczące zabawki z gumy, jak również pluszaki, które piesek będzie mógł szarpać, obgryzać i przytulać. Ten ostatni aspekt ma wielkie znacznie szczególnie u szczeniąt, które za wcześnie zostały zabrane od matki i rodzeństwa.
Zabawki dla starszego szczeniaka:
Szczeniaki w wieku od 5 miesięcy do 1 roku są już przygotowane do intensywniejszej zabawy. W związku z tym u nich odpowiednio sprawdzą się latające zabawki jak przykładowo krążki, ringo bądź specjalne klocki do aportowania. Jednakże trzeba pamiętać, że dla każdego psa innej rasy i rozmiarów zupełnie inna zabawka będzie odpowiednia. Z tej przyczyny w przypadku wątpliwości przy doborze akcesoriów dla swojego psa wskazane jest zapytać o zdanie hodowcę czy też sprzedawcę.
Zabawki dla psa z przewodnikiem:
Psy ubóstwiają bawić się ze swoimi właścicielami. W które zabawki najodpowiedniej zainwestować, żeby pies miał z nich maksimum radości?
-
Sznurki do przeciągania. Każda zabawka, którą właściciel może chwytać z jednej strony w ręce, a pies z drugiej jest znakomita do wspólnych zabaw. Może to być typowy sznur zawiązany w supeł bądź specjalny, nabyty w sklepie. Gdy pies trzyma sznur w pysku, nie można szarpać z całych sił, jedynie starajmy się robić delikatne ruchy i od czasu do czasu wznośmy zabawkę do góry.
-
Frisbee. Jest to na pewno zabawka dla każdego psa, który ubóstwia biegać oraz chwytać przedmioty w locie. W jaki sposób rozpocząć zabawę z frisbee? Zachęćmy psa, aby wziął brzeg talerza i nieco się z nim poprzeciągajmy. Etapami wcielajmy elementy chwytania talerza w ruchu, a dopiero na samym końcu uczmy psa, w jaki sposób chwytać talerz w powietrzu.
Zabawki logiczne:
Umysł psa jest równie istotny, jak jego zdrowie fizyczne. Bez zabawy umysłowej, pupil nie będzie w pełni zdrowy, a co za tym idzie szczęśliwy. Jedną z popularnych zabawek oddziałujących na umysł psa jest mata węchowa. Właściciel wkłada pomiędzy jej materiał ciasteczka, które pupil po wywąchaniu, próbuje wydostać na zewnątrz i je zjada. Zabawa poprzez matę mocno angażuje zwierzaka, który musi metodą prób, wydostać przysmak.