Znana i uznana na świecie marka bielizny Victoria's Secret, co o niej wiadomo?

Majtki, staniki, koronki i falbanki. Damska bielizna jest dostępna w tak wielu wydaniach, że nie da się ich opisać. Jednak jest jedna marka odznaczające się na tle innych. Victoria's Secret. Bielizna, o której marzą miliony kobiet na całym świecie. Czy marzą o niej, bo jest tak rewelacyjna jakościowo i wygodna, a może, bo noszenie jej stało się luksusem za sprawą legendarnych pokazów mody? Nie odpowiemy na to pytanie, ale chętnie przybliżymy historię powstania tej kultowej firmy.

Jak zmieniło się spojrzenie na butiki z damską bielizną dzięki założycielowi Victoria's Secret?

Bielizna stanowiła przez wiele lat temat tabu i niekoniecznie kojarzyła się z seksapilem. Młody Roy Raymond chciał kupić bieliznę na prezent dla swojej żony. Wszedł do butiku, ale miał olbrzymi problem z wyborem oraz zakupem. W dużej mierze było to spowodowane zmieszaniem ekspedientek, a sam wybór nie był zbyt atrakcyjny. Roy pomyślał o stworzeniu butików z bielizną, które będą miejscem, gdzie równie dobrze czuć będą się Panowie oraz Panie. Sama nazwa marki nawiązuje do angielskiej królowej Wiktorii.

Intencją Raymonda było uświadomienie każdej kobiecie, że bez względu na swój status materialny oraz społeczny, może mieć prześliczną bieliznę. Wnętrze pierwszego butiku, uruchomionego w 1977 roku w miejscowości Stanford, było urządzone na wzór stylu wiktoriańskiego. O komfort Panów zadbano nie tylko przez design, ale i przez kontaktowe ekspedientki. W odróżnieniu od ówczesnych kanonów ochoczo tłumaczyły mężczyznom wszelkie zawiłości.

Oszałamiający triumf Victoria's Secret i smutny los jej założyciela

Z początku nic nie wskazywało na wielki sukces, który osiągnęła marka. Po początkowym boomie nastały gorsze lata. Być może problemem było skupienie się na męskiej klienteli, bez dbałości o towar. Damska bielizna powinna spełniać oczekiwania kobiet. Na tym aspekcie skupił się kolejny właściciel Victoria’s Secret – Leslie Wexner. Aktywny biznesmen nabył firmę w 1982 roku za jedynie milion dolarów. Zmiana polityki firmy była prawdziwym strzałem w dziesiątkę. Niestety Rayowi Raymondowi dalej się nie układało, ogłosił krach kolejnej firmy, rozpadła się jego rodzina. Ostatecznie, w 1993 roku popełnił samobójstwo.

Niezapomniane show-pokazy mody Victoria's Secret

Właściciel Victoria’s Secret postawił na bardziej kobiecy wystrój sklepów. Niemniej jednak kluczem do sukcesu okazały się znane modelki noszące bieliznę marki. Gwiazdy przyniosły Victoria’s Secret kolosalny rozgłos oraz gigantyczny sukces. Utrzymywany jest on dzięki dorocznym pokazom kolekcji. „Victoria’s Secret Fashion Show” pierwszy raz zorganizowany został w 1995 roku. Cztery lata później pokaz został wyemitowany na żywo w telewizji i wyświetlony na Times Square w Nowym Jorku. Tym sposobem seksowna bielizna na stałe zagościła w świecie mody.

Top modelki, gwiazdy sceny muzycznej, wielcy aktorzy i celebryci na widowni, tak wyglądają pokazy Victoria's Secret, jednego z najbardziej wyczekiwanych wydarzeń w świecie mody. Dodatkowo każdorazowo na pokaz projektowany jest przez jubilera biustonosz, który wart jest miliony dolarów. Jedna z czołowych modelek, zaliczana do grona Aniołków Victoria’s Secret, Adriana Lima miała na sobie biustonosz znanego jubilera, który był wart 2 miliony dolarów. Nic tylko kupować!

Informacje:
Ocena:
0.00/0
Oceń Artykuł:

Artykuły od: Zuzanna Czarnecka

Komentarze

Lucyna Kozłowska

Uwielbiam bieliznę tej marki. Jest naprawdę dobrze wykonana.

2022-04-22
0 0

Dodaj Komentarz

Artykuły z tej kategorii